СТАТТІ‎ > ‎

Дослідження показало: знайомство в мережі рідко підводить пару до вівтаря, а розлучень все більше

опубліковано 22 лип. 2016 р., 05:05 Вадим Разумов   [ оновлено 22 лип. 2016 р., 05:06 ]
До даного невтішного висновку дійшов Едіт Пол (Aditi Paul), дослідник з Мічиганського Університету. Він порівнявдинаміку розвитку романтичних відносин пар, які познайомилися різними способами – в мережі і в реальному житті.
Виявилося, що спеціалізовані портали та соціальні мережі є не найбільшими благополучними місцями дляпошуку довгостроковій пари. Роботи над цим цікавим феноменом були опубліковані в американському науковому виданні “Cyberpsychology, Behavior, and Social Networking“.
Пол повідомив, що видимі плюси соціальних мереж нерідко можуть стати і мінусами. Безліч варіантівпотенційних партнерів може поставити людину в глухий кут або привести до постійних сумнівів, що істотноускладнює вчинення остаточного вибору. До того ж, профілі користувачів можуть бути заповнені неправдивою інформацією, що сприяє зниженню рівня довіри і розчарувань надалі. Однак сервіси онлайн–знайомств іпобачень набирають все більшого поширення протягом останніх п’яти–семи років. Створюються спеціальнідодатки для мобільників і інших портативних пристроїв.
Відносини, що зав’язалися в мережі, вже не раз ставали об’єктом наукових спостережень, але дослідженнярідко давали виразний результат – підсумки виходили досить суперечливими. Чимала кількість вченихпишуть, що пари, сформовані в мережі, недовговічні і не стійкі до побутових відносин. Деякі дослідникинавпаки повідомляли, що відносини, закладений в мережі, мають досить непогані перспективи дляподальшого розвитку. Зараз же відома наступна статистика: 1 з 10 жителів Америки хоч раз в житті користувався сайтами знайомств, 1 людина з 15 призначала романтичну зустріч партнеру по листуванню.
Знайомлячись по інтернету, користувач має великий вибір потенційних партнерів, з якими можнапознайомитися в цю ж секунду. Переглянувши анкети, він може вибрати людей, з якими він має схожіхарактери та захоплення. Можна підібрати співрозмовника за способом життя, музичним, кулінарним абокінематографічним перевагам. Далі багатьом людям найпростіше почати спілкування за допомогою простихтекстових повідомлень – так меншим хвилюванням, а також є час для обдумування відповіді.
Дослідник Едіт Пол взяв за основу дані How Couples Meet and Stay Together і проаналізував майбутні відносин,що почалися в мережі і в реальному житті. Опитуванням піддалися 2923 людини, які перебували у шлюбі, післячого були зроблені такі висновки: знайомство на вулиці або ж в гастрономічному закладі призвело до весілля в67% випадків. Інтернет–знайомства привели до укладення шлюбу лише в 32% випадків. Рівень розлученьсеред обох груп також був різний: впродовж трирічного терміну розійшлися лише 2% “реальних пар“, а серед“інтернет–пар” відсоток розлучень сягнув 8. Покладаючись на результати, можна зробити висновок: пари, якізав’язали відносини в реальному житті, більш міцні і перспективні, ніж ті які  почалися на інтернет-просторах.
Едіта Пол простежив також за статистикою романтичних відносин неодружених пар. Опитування учасниківдослідження виявило, що через рік після інтернет–знайомства розлучилася третину пар, у той час як цейпоказник у пар, які познайомилися в реальному житті дорівнював чверті.
Результати красномовні, однак сам професор Пол не вважав їх абсолютно однозначними, адже при побудовівідносин роблять вплив також інші обставини, які неможливо підрахувати або врахувати – більшою мірою все залежить від самої пари.