СТАТТІ‎ > ‎

Знайомства в інтернеті, є шанс створити сім’ю?

опубліковано 12 лип. 2016 р., 07:21 Вадим Разумов   [ оновлено 12 лип. 2016 р., 07:23 ]
Що слід розуміти під таким звичним словом «знайомство»? Насамперед, це слово походить від назви дії «знайомитися». Потім словники саме цим словом називають відносини між тими людьми, які знають один одного. Крім того, словом «знайомства» називають і коло знайомих, який є у кожної людини, а також відомості або знання про будь-який предмет або явище (наприклад, знайомство з інтернетом).Не так давно будь-яке знайомство могло виникнути тільки особисто і лише при безпосередньому спілкуванні, а винятком були знайомства по листуванню. Проте нові часи і нові технології вносять свої поправки в усі сфери людського життя, включаючи і спілкування, і знайомства. Знайомства в інтернеті, є шанс створити сім’ю?
Сьогодні це питання хвилює багатьох. Проте люди старшого віку можуть і здивуватися, і не погодитися. А ось молоді люди найчастіше вважають це нормою. А як йдуть справи насправді?
Чому пошуки партнера йдуть в інтернет, тобто з реального світу у віртуальний світ?
Інтернет, який з’явився не так і давно, сьогодні став просто незамінним у всіх сферах життя (у всякому разі, сто років тому інтернету точно не було, так і три десятки років тому комп’ютер був небаченої дивиною, не кажучи вже про інтернет). Треба щось з’ясувати або познайомитися з якоюсь інформацією? Простіше всього звернутися до інтернету.
Необхідно щось купити? Тут інтернет теж буде дуже до речі. Є необхідність шукати роботу? Інтернет допоможе і в цьому питанні. В інтернеті можна отримати практично будь-які відомості і в будь-яку послугу, в інтернеті можна і завести знайомства.
Власне кажучи, більшість соціальних мереж спрямовані саме на це — знайомства та спілкування. Але є ще і спеціальні сайти знайомств, де можна спробувати знайти саме партнера, претендента або претендентку на роль чоловіка або дружини.
Власне кажучи, раніше пошук підходящої пари покладався на солоху, яка підбирала потенційно підходящу пару, і знайомила. Але зараз інститут свах істотно здав свої позиції, тому що цю роль якось непомітно перетягнув на себе все той же інтернет.
Чому ж люди, в тому числі і молоді, шукають для себе пару саме в інтернеті? Бачаться кілька причин.
Насамперед, це брак живого спілкування. До речі, і раніше людям, коло знайомих у яких був досить обмежений, знайти пару було досить проблематично. Зараз же складності зростають, оскільки щільність життя збільшується, як кажуть, не по днях, а по годинах. Дім–робота, робота–дім — по цьому колу рухається більшість наших сучасників, не встигаючи практично нічого за його межами. А якщо на роботі переважно представники твого ж статі? Ну, не на вулиці ж знайомитися! Тим більше, що на вулиці сучасна людина весь час кудись мчить, і поспішає, не помічаючи не те що людей, а часто і пори року.
Діставшись, нарешті, до рідного дивана, навіть молоді люди найчастіше вже не хочуть нікуди виходити, а хапаються за комп’ютерну мишку, щоб спокійно поринути в знайомий для них віртуальний світ.
На жаль, багато сучасні молоді люди просто не вміють спілкуватися(і вже тим більше заводити знайомства) не в мережі, а в реальному житті. Навіть для багатьох підлітків простіше (причому незрівнянно простіше) познайомитися і поговорити з ким-то в соціальній мережі, ніж у рідному дворі.
Хочемо ми цього чи ні, але реальність така, що багатьом підліткам і молодим людям живе спілкування стало просто незрозумілим і незвичним. А за межами досить вузького кола спілкування у навчальному закладі життя часто зводиться саме до віртуального світу, де і заводити знайомства і спілкуватися незрівнянно простіше (принаймні, багатьом молодим людям). І саме інтернет став для багатьох людей місцем пошуку не тільки роботи чи потрібних товарів, але і місцем пошуку друзів або навіть супутника життя.
Увага! За спостереженнями соціологів, інтернет-знайомства в сучасному світі стають більш реальними і результативними, ніж знайомства в звичайному житті.
Чому багато хто віддає перевагу пошукам пари у віртуальному просторі?
Отже, пошук друзів або навіть подружжя перемістився у Всесвітню Павутину. І нехай це поки не стало повсюдним і єдиним способом, проте вже набула таких масштабів, що вимагає найпильнішої уваги і самих серйозних роздумів.Які ж переваги бачать ті, хто вибирає спілкування в інтернет-просторі?
Насамперед, людей приваблює те, що онлайн-спілкування не вимагає негайних відповідей ні на які питання — завжди можна подумати, причому іноді відповідь може настати і через кілька годин, а то й днів (або не бути взагалі).Для багатьох дуже важливо і те, що спілкування в будь-якому чаті або в будь-якій соціальній мережі завжди можна припинити. Не сподобалося щось-людина просто замовкає або навіть видаляє свої дані з контакт-листа, а то й блокує на своїй сторінці того співрозмовника, спілкування з яким стає в тягар.
Багато хто навіть не вважають доречним називатися своїм справжнім ім’ям, а замість фотографій часто розміщують якісь малюнки, тобто певна анонімність може дотримуватися рівно до тих пір, поки не з’явиться бажання відкрити віртуальному співрозмовнику своє справжнє обличчя.
Досить часто люди говорять про те, що, спілкуючись в інтернеті, можна дуже багато чого дізнатися про людину і зрозуміти, чи є у вас щось спільне. Але тут є одне серйозне «але» — хто сказав, що реальність виявиться саме такий, як і інтернет-бесіда?
Що ж стосується можливості створити сім’ю саме на основі інтернет-знайомства, то не слід забувати і про те, що для багатьох такі задушевні онлайн-бесіди — просто спосіб розважитися і скоротати час. І як в такому випадку відокремити істину від вигадки?
Увага! Соціологи повідомляють, що чоловіки при інтернет-спілкуванні часто перебільшують свої успіхи, а жінки не проти прикрасити або взагалі змінити свою зовнішність.
Але, як говориться, якщо боятися вовків, то в лісі робити зовсім нічого. І якщо в інтернеті можна знайти, наприклад, роботу, то чому б там не знайти пару? На думку соціологів, інтернет-знайомства можуть надати набагато більше можливостей, ніж знайомства у реальному житті. Пригадується замкнуте коло «робота–дім», де ніякі знайомства не передбачаються і можуть бути тільки випадковими. Так чому б не поспілкуватися і в інтернеті? Тим більше, що тут спілкування завжди більш невимушене, ніж у реальному житті, так і зрозуміти, чим людина цікавиться і чим «дихає», можна набагато простіше, хоча фільми, музика та книги не завжди дозволяють скласти про людину повне і правильне враження.
Помилки при інтернет-знайомство
Давно відомо, що від помилок не застрахований ніхто, і при інтернет-знайомство теж можна наробити чимало помилок, які потім здатні зіграти фатальну роль і зруйнувати всі плани, навіть якщо вони здавалися абсолютно стрункими і абсолютно правильними.
Помилка № 1. Не варто ставити на свою сторінку не своє фото, особливо якщо йдеться про потенційного пошуку пари. Якщо мета — знайти свою другу половинку, то зовсім не варто ховати своє обличчя, адже рано чи пізно відбудеться знайомство і обман неодмінно розкриється.
Помилка № 2. Не слід намагатися виглядати не так, як у реальному житті, адже мета — справжнє знайомство і справжня сім’я, де обман буде просто неможливий.
Помилка № 3. Далекосяжні плани та їх обговорення краще залишити «на потім», бо поки що інтернет-знайомство не перетвориться в реальний, роздумувати і міркувати про синицах і журавлів немає ніякого сенсу.
Помилка № 4 (важлива). Повідомляти про свої доходи і про своє матеріальне становище — далеко не найкраща ідея, точно так само, як і постійні згадки про зарплату, автомобілі, коштовності.
Помилка № 5 (важлива). Не слід знайомитися і листуватися з усіма підряд і без розбору. Адже немає ніякого сенсу спілкуватися з тими, хто категорично не підходить в якості потенційної пари.
Помилка № 6. Важливо пам’ятати, що відносини у віртуальному світі можуть тривати дуже довго, однак сім’ю так створити не вдається, тому штучно затягувати віртуальне знайомство не слід, хоча і форсувати події — теж не найкраща ідея.
Помилка № 7. Ставити найвищі відмітки під усіма фото в «Однокласниках», писати банальні і шаблонні коментарі, як мінімум, нерозумно.
Помилка № 8. Намагатися продемонструвати свою перевагу в чому б то не було, в тому числі і інтелектуальне, — далеко не найкраща ідея.
Помилка № 9 (важлива). Ніколи не слід обговорювати будь-яких інших людей, фотографії яких є на сайті.
Увага! Категорично не рекомендується обговорювати питання релігії, політики і здоров’я хоча б до тих пір, поки знайомство не переросте як мінімум в приятельські стосунки.
Помилка № 10 (важлива). Не слід приховувати своє справжнє сімейне положення — рано чи пізно правда все одно випливе назовні.
Увага! В інтернеті можна зустріти і любителів поговорити, і бажаючих просто весело провести час, і людей, які «колекціонують» знайомства, і шукачів необтяжливих любовних відносин, причому це можуть бути і чоловіки, і жінки.
Помилка № 11 (дуже важлива). Ніколи не слід запрошувати до себе в будинок людини, не придивившись до нього як слід у реальних обставинах.
Небезпеки інтернет-знайомств
Як відомо, підводні камені можуть бути навіть в самої чистої і спокійної річки. Не позбавлені таких підводних каменів та інтернет-знайомства.
І перший «підводний камінь» — це минуле, яке є у кожної людини. Чому люди шукають спілкування, а то і можливість створити сім’ю саме в інтернеті? Хтось після розлучення, хтось після якоїсь втрати, у кого є комплекси, з якими набагато простіше впоратися при інтернет-спілкуванні — у кожного своє. Але, нічого не знаючи про цих підводних каменях і течіях, дуже просто написати або сказати щось зайве.
Не варто забувати і про те, що в інтернеті (втім, як і в звичайному житті) цілком можна натрапити на шахрая. Але якщо одні приховують свій справжній вік або вага, а інші — сімейний стан, то є й такі, які просто намагаються знайти спосіб виманити гроші.
Увага! За підрахунками соціологів, останнім часом до 10 % відвідувачів сайтів знайомств мають непорядні цілі і просто намагаються отримати матеріальну вигоду.
Ще одна небезпека, про яку не слід забувати, — деякі знайомства в інтернеті зводяться до бажання знайти лише сексуального партнера або навіть взагалі одноразовий секс. Безумовно, реальні знайомства теж бувають абсолютно різними, однак не варто забувати про це і в інтернет-просторі.
Часто можна почути, що, знайомлячись в інтернеті, неможливо зрозуміти, говорять співрозмовники правду. З одного боку, це дійсно так. Але з іншого боку, хто може перешкодити обманювати і в реальному житті?До небезпек інтернет-знайомств відносять і ймовірність почати спілкування з не дуже здоровою людиною, в тому числі і з людиною, що має маніакальні нахили. На жаль, це теж не відповідає дійсності. Але, по-перше, це абсолютно не виключається і в реальному житті, а по-друге, саме тому слід дуже уважно ставитися до всього, що відбувається навколо, а при особистій зустрічі, яку краще планувати на денний час, завжди дотримуватися розумну обачність і обережність.
Висновки
Знайомство в інтернет-просторі давно вже перестало бути чимось незвичайним і незвичайним, а інтернет-спілкування встиг обзавестися своїми правилами, своїми традиціями, свої своїми перевагами і недоліками.
Інтернет може за пару годин підняти на ноги мільйони людей, в інтернеті можна отримати допомогу і підтримку, в інтернеті можна купити цуценя або кошеня, в інтернеті можна знайти і друзів, і роботодавців, і любов. Але адже не завжди весілля стає єдино можливим результатом, навіть якщо знайомство відбулося не в якійсь там павутині, навіть якщо вона і Всесвітня, а у вітальні дядька або тітки «самих чесних правил».
У будь-якому випадку, мова йде про спілкування, про спільні інтереси, про вміння поступатися і радувати, про знахідки і про втрати, від яких ніхто не застрахований, де б не відбулося це саме знайомство. Адже, виходячи за рамки монітора, знайомство з віртуального неминуче перетворюється в реальне, і дуже складно вгадати, яким воно буде без чарівної кнопки «Delete» і без можливості просто згорнути, а то і закрити всі вікна…